Vesmír a fotografie biopole

všechny články články v této kategorii

Freitas Nobre: Vědci z NASA právě prozkoumali 2 meteority, na kterých našli 18 aminokyselin, z nichž 6 bylo stejného druhu, jako v buňkách živých organizmů na Zemi. Připustíme-li život na jiných planetách, jak jejich obyvatelé vypadají? Mohli by přátelé duchové pohovořit o těchto objevech prostřednictvím Chico Xaviera?

Chico Xavier: Otázka našeho drahého federálního vyslance, doktora Fretase Nobre, je skutečně velmi aktuální. Prostřednictvím svých omezených mediálních schopností vidím lidské bytosti po smrti, jež mají stejný společný základ tvořící život v našem fyzickém těle. Allan Kardec hovoří v jedné z kapitol knihy "Kniha médií" o mnohosti forem života na jiných planetách. Emmanuel odpověděl v knize "Utěšitel" (v originále "O consolador") podobnou otázku před 32 lety. Potvrdil, že na jiných planetách nemůžeme očekávat absolutně stejné fyzické podmínky jako na Zemi. Žijeme v čase úžasných objevů a výzkumů, například náš Camille Flammarion byl velkým a nezapomenutelným objevitelem z Francie. Doufejme ve vědecké potvrzení existence posmrtného života, které nás ovlivní již na tomto světě.

Dr. Ernani: Ruští parapsychologové se právě intenzivně věnují fotografii biopole, jež objevil manželský pár Valentina a Semjon Kirlian. Jde o metodu umožňující fotografovat auru u živých bytostí.

Díky úžasným výsledkům této techniky ruští vědci připouštějí skutečnou existenci éterického těla spjatého s fyzickým tělem. Druhé tělo pojmenovali bioplasmatické tělo. Ptám se vás, Chico, přiblíží se objev perispiritu neboli éterického těla spiritistickému učení?

Chico Xavier: To je důležitá otázka. V jednom z posledních londýnských časopisů představil náš přítel pan Maurice Barbanel, spiritista z Anglie, velmi výrazné fotografie, které nyní studují naši přátelé ze severní Evropy. Doufáme, že se podaří inspirovat naše vědce pomocí Boží prozřetelnosti a nevtělených vědců, věnujích se neustálé pomoci lidskému druhu, aby potvrdili existenci éterického těla jako předlohy těla fyzického. Právě éterické tělo nám umožňuje život. Díky tomu bychom mohli porozumět nejrůznějším jevům. Například produkce stresového hormonu adrenalinu prostřednictvím nadledvinek. Ten přenáší vzruchy v sympatiku a acetylcholin v parasympatiku (vystupují z hlavy a křížové míchy). Oba neuropřenašeči se navzájem mírní a zajišťují rovnováhu v našem těle. Ale jen pomocí éterického těla můžeme porozumět existenci Bradykininu v mechanismu bolesti a dalším divuplným jevům tohoto světa uvnitř našeho mozku, ve kterém nebo prostřednictvím kterého může naše mysl žít a projevovat se. Někteří vědci tvrdí, že mysl nemůže existovat bez těla, ale my jsme si absolutně jistí, že tělo nemůže žít bez mysli a že mysl ve svém plném projevu není závislá na fyzickém těle. Po ukončení některých mozkových funkcí je mysl v podobné situaci jako umělec před koncertem, který najde rozladěné housle a nebo nástroj s chybějícími strunami.

Ukázky z knihy „Hippies a problémy světa”

Dílo poprvé vyšlo v Brazílii v roce 1972 jako 115. kniha. Název v originálu je „Dos Hippes aos problemas do mundo”. Obsahuje rozhovory z televizního pořadu Pinga fogo. Kniha je přepisem otázek a odpovědí, které v pořadu zazněly.

Všechny články v této kategorii

Předchozí článek (Věda a Spiritismus)

Další článek (Mládí)

  Nic už Vám neunikne! Sledujte Chicoxavier.cz na Facebooku