Věda a Spiritismus

všechny články články v této kategorii

Dr. Ernani: Předtím než položím svou otázku, bych rád podal vysvětlení. Patřím do ryze vědeckého brazilského institutu Psycho-biologických výzkumů. Jsem parapsycholog a setkal jsem se s rozsáhlým dílem pana Francisco Cândido Xaviera, ve kterém se dá najít mnoho vědeckých informací spadajících rovněž do tohoto odvětví. V jeho díle, zvláště pak v knize "Náš domov", je hojný materiál pro parapsychology z celého světa, jež jistě bude užitečný v blízké budoucnosti. Rád bych Vám položil touto cestou několik otázek vědeckého charakteru. První otázka je následující: Různí parapsychologové, jako např. dr. Stevenson z Vigínské univerzity z USA a profesor Banarjee z Univerzity ve Váránasí, se vážně zabývají výzkumem reinkarnace. Již katalogizovali 2 tisíce případů silně nasvědčujících tomu, že reinkarnace je přirozený biologický zákon. Jeden tisíc byl již elektronicky analyzován na univerzitě ve Virgínii. S ohledem na tyto výzkumy Vás velice prosím o vysvětlení tak důležité věci, jako je přijetí zákona o reinkarnaci oficiální vědou, což jak věřím, přijde brzy.

Chico: Emmanuel a další přátelé duchové, mezi nimiž je např. André Luiz, jednohlasně prohlašují, že podobné výzkumy jsou pro osud lidstva velice důležité. Bude velice zajímavé, když naši vědci zvýší obecné povědomí o morální stránce reinkarnace jako fenoménu, kterým procházý každý duch na planetě Zemi. Jak se píše v evangeliu: "Každému podle jeho zásluh." Protože karmickýmy principy sklízíme vždy jen následky našich činů.

Durval: Žijeme ve věku počítačů. Kibernetika oslňuje svět. Stále více a více se člověk stává otrokem strojů. Zároveň se mi zdá, že má člověk stále méně času na rozjímaní o duchovních věcech. Chico, zničí nakonec chladný, vypočítavý a nebezpečný stroj člověka?

Chico: Tato otázka je velice aktuální a musíme si uvědomit, že je nutné také prostudovat náš volný čas. Protože naše mysl ještě není tak úplně připravená na tolik odpočinku, který stroje umožňují a nebo nás k němu dokonce přinutí. Práce strojů dnes živí svět tváří tvář budoucnosti. Z tohoto důvodu nás naši přátelé duchové žádají, abychom o této věci velmi přemýšleli. Měli bychom pochopit, že na zamlžené cestě potřebujeme světlo ukázující cestu vpřed.

Potřebujeme o tom diskutovat s techniky, duchovními, vědci, otci i matkami rodin, abychom nepopletli hlavní úlohu ženy v naší civilizaci. Potřebujeme poslouchat osoby vyzrálé díky životním zkušenostem a mladé lidi, abych pochopili, kam směřujeme a nevzdálili se od svých spirituálních cílů a snah o vytvoření lepšího světa. Potřebujeme pochopit křesťanství jako učení o životní moudrosti a neztratit přátelský přístup jednoho k druhému a nestat se jen čísli v ekonomické tabulce nebo pouhými roboty v našem sociálním životě. Proto nestačí jen naslouchat věštcům, ikdyž ke všem chovám nesmírnou úctu. Zrealizujme společnou debatu za pomoci našich autorit, abychom porozuměli důležitosti rodiny. Rodina je dnes vyzvána k odhalení své podstaty. To nám pomůže k přizpůsobení se novému věku.

Abychom neupadli v chaos, potřebujeme porozumět důležitosti domova jako buňky sociálního života. Otázka našeho drahého přítele pana Durvala je velmi aktuální. Doporučuje přemýšlet a meditovat o našem vlastním osudu, protože stroje všechny přimějí k odpočinku, na který mnoho z nás není připraveno. Potřebujeme intenzivně studovat a pochopit, že studium není pouze povinnost pro mladou mysl. My všichni staršího věku potřebujeme studovat vlastní cestu zítřka, abychom se nedostali do temnot. Znamenalo by to návrat k chaosu a to se nesmí stát (zde poukazuji na Brazílii). Jsme křesťané a měli bychom chránit naše hodnoty. Učení Ježíše Krista nám pomůže překonat vliv strojů. Emmanuel je zde nyní s námi a říká: "My, křesťané jsme zvládli 300 let utrpení v prvních staletí křesťanství. Je možné, že dnes neumíme zvítězit nad naším nadbytkem pohodlí?"

Ukázky z knihy „Hippies a problémy světa”

Dílo poprvé vyšlo v Brazílii v roce 1972 jako 115. kniha. Název v originálu je „Dos Hippes aos problemas do mundo”. Obsahuje rozhovory z televizního pořadu Pinga fogo. Kniha je přepisem otázek a odpovědí, které v pořadu zazněly.

Všechny články v této kategorii

Předchozí článek (Rodiče a děti)

Další článek (Vesmír a fotografie biopole)

  Nic už Vám neunikne! Sledujte Chicoxavier.cz na Facebooku